Sıkça Sorulan Sorular

 • Hangi kargo firması ile çalışıyorsunuz, çalışmadığınız firmalar ile gönderim oluyor mu?

Kapıda ödeme anlaşmamız Yurt içi Kargo ile var, havale ile yada web sitemizden kredi kartı ile satın alım yaparsanız, dilediğiniz kargo firması ile gönderim yapabiliriz. • Kapıda ödeme de, ödeme yapmadan ürünü alabilir miyim?

Ürünümüze güvendiğimiz için; bu maalesef bizimde muzdarip olduğumuz bir durum. Türkiye’de ve Dünyada kargo sistemi bu şekilde çalışmıyor. Kargo firmaları ilk olarak ödemeyi alıyor daha sonrada size ürünü teslim ediyor. Fakat şöyle bir yasal hakkınız mevcut; ödemeyi yapıp, kargoyu aldıktan sonra, kargocuya beklemesini söyleyebilir ve onun önünde kargoyu açabilirsiniz. Ürünle ilgili bir problem varsa tutanak tutmasını isteyebilir onuda şahitlendirebilirsiniz. Böylelikle elinizde ürünün problemli olduğuna dahil yasal bir belge olacaktır ve hakkınızı ararken size çok yardımcı olacaktır. 


 • İade ve değişim koşulları nelerdir ?

Alyanslar kişiye özel olarak üretildiği için tüm firmalardaki iade ve değişim almama durumu bizim firmamızda da geçirli. Şuanki  mevcut kampanyamız gereği, sadece klasik bombeli alyans grubumuz da, yine aynı gruba mensup ürünler ile değişim yapabiliyoruz. • Yüzük ölçüsünü nasıl öğrenebilirim?

En doğru yüzük ölçüsünü birden fazla kuyumcuya giderek ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. Fakat bu imkan yoksa evde deneyebileceğiniz bir kaç yöntem mevcut, ancak bu yöntemler bazen kesin doğru sonuçlar vermemektedir ve firmamız yüzük ölçüsü konusunda sorumluluk kabul etmemektedir.Yinede kuyumcuya gidecek imkanınız yoksa ve evde ölçü alma mecburiyetiniz varsa aşağıdaki linkten Evde Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır ? videomuzu izleyebilirsiniz.

https://www.gumuscum.com/evde-yuzuk-olcusu-nasil-alinir • Firmanıza nasıl güvenebilirim ?

Firmamız kuyumcular odasına kayıtlı yasal bir üretici firmadır. Bu konudaki kayıtlarımız tüm müşterilerimize açıktır. Ayrıca ürünleriniz kargoya verilmeden önce müşteri temsilcilerimizden detaylı fotoğraf ve video isteyip ürünlerinizi daha KARGOLANMADAN KONTROL EDEBİLİRSİNİZ. Bizden alışveriş yapıp bize teşekkür mesajları gönderen müşterilerimizin mesajlarını okumayı da unutmayın.


 • Alyansların içine isim, tarih ve sembol yazdıra bilir miyim ?

Evet, alyanslarınızın içine istediğiniz; isim, tarih, kalp-sonsuzluk gibi sembolleri yazdırabilirsiniz ve bu işlem ÜCRETSİZDİR. 


 • Taksitli alışveriş yapabilir miyim?

Web sitemizden peşin fiyatına 4 TAKSİT veya vade farklı 12 TAKSİTE kadar alışveriş yapabilirsiniz.

 • Ürünleriniz “orjinal gümüş mü?”

Hediyeler dahil tüm ürünler 925 AYAR “orjinal” gümüştür. • Ambalajlanma şekli nasıl?

Ürünlerimiz şık ve özel bir KUTU ile teslim edilir.


 • Kargo, kapıda ödeme veya başka bir ücret ödeyecek miyim ?

Ürün fiyatı olarak ne görüyorsanız onu ödersiniz, kargo dahil EKSTRA BAŞKA HİÇBİR ÜCRET ÖDEMEZSİNİZ ! • Kararma olur mu?

Orjinal gümüşler zamanla kararır, bu gümüş madenin doğasında olan bir şeydir. Zamanlaması da tamamen sizin kullanımınıza bağlıdır. (Deterjan, krem vb. kimyasallar kararma süresini kısaltır.) Ancak kararan gümüşün parlatılması son derece basit bir işlemdir. Bir gümüşcü de 5-10 TL gibi düşük ücretlere ürününüzü eski parlaklığına kavuşturabileceğiniz gibi, bize gönderdiğiniz taktirde bizde bakım konusunda yardımcı olabiliriz. 


 • Renklerde çıkma olur mu ? Gümüş madeni üzerine yapılan altın, roze, siyah gibi kaplamalar doğal olarak zamanla açılıp gümüşün eski rengine dönecektir. Bu süreç tamamen sizin kullanımınıza bağlıdır, deterjan, krem, parfüm vb. kimyasallardan uzak tutarsanız rengin açılma zaman dilimi artacaktır. Bu her marka, her firma ve her model için geçerlidir. Ancak uygun fiyatlara bir gümüşcü de tekrar eski rengine döndürtebilirsiniz, yine firmamız da bu konuda size yardımcı olacaktır.


Gümüşcüm