Evde Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır

Bu yazımızda Gümüşçüm.com müşteri temsilcilerine en çok gelen soru olan evde yüzük ölçüsü nasıl alırım sorusunu cevaplayacağız.

Yazımıza başlamadan önce şunu mutlaka belirtmeliyim; yüzük ölçünüzü en doğru şekilde kuyumculardan ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. Evdeki ölçü alma yöntemlerini uygularken yapacağınız en ufak bir hata, yanlış ölçü almanıza sebep olabilir. Bu yüzden bir hatta bir kaç farklı kuyumcuya giderek ölçü almanızı tavsiye ediyorum. Ancak bu imkan ve zamanınız yoksa evde yüzük ölçüsü alma tekniklerine başvurmanız gerekiyor.

Bunu iki farklı yöntemle yapabilirsiniz.1- Çap yöntemi, 2- Çevre yöntemi


1- Çap Yöntemi

En basit yöntem olan çap yöntemi ile başlayalım, bu yöntemi uygulaya bilmek için parmağınıza tam olan bir yüzüğe ve bir cetvele ihtiyacımız var. Öncelikle yüzüğünüzü yatay olarak düz bir zemine koyun milimetre ölçüsü olan bir cetvel ile yüzüğün en geniş iç kısımdan yüzüğün çapını ölçün. (Örnek-1).  Ardından cetvelden milimetreyi okuyun ve bu ölçüyü değer tablosu ile karşılaştırarak ölçünüzü belirleyin.(Tablo-1)

Örnek-1

Tablo-1

Eğer tabloda karşılaştırma yapmakta zorlanırsanız whatsapp sipariş ve destek hattımızda müşteri temsilcilerimiz size yardımcı olmak için bekliyorlar. Yüzüğünüzün üzerine cetveli koyup fotoğraf atmanız yeterli, ölçüleri uzaman ekibimiz çıkaracaktır.

WhatsApp Sipariş ve Destek Hattı : 0541 430 00 39
https://api.whatsapp.com/send?phone=905414300039 . (Tıklayın)


Bu yöntemimiz ile ölçü almak bu kadar basit. Gelelim şimdi eğer evde kullandığınız bir yüzük yoksa ne yapacaksınız? Burda da 2. Yöntemimiz olan çevre yöntemimizi kullancağız.


1- Çevre Yöntemi

Bunun için gerekli malzemeler:
- Kağıt,
- Kalem,
- Makas,
- Bant
- Cetvel

Öncelikle 4 mm kalınlığında 9-10 mm uzunluğunda bir bir kağıt parçası kesiyoruz.Sonra bu kağıdın bir ucuna bant yapıştırıp yüzük parmağımızın en dibine gelecek şekilde sıkıca bir yüzük şeklinde doluyoruz. Ardından parmağımızdan çıkarıp düzgün bir şekilde kesiyoruz ve cetvel ile milimetre cinsinde ölçüyoruz.
Çıkan milimetre cinsinde ölçümüzden 40 çıkarttığımızda yüzük ölçümüzü bulmuş oluyoruz.

Evet evde yüzük ölçüsü almak bu kadar kolay ama yinede tekrarlamakta fayda görüyorum, yapacağınız en ufak bir hata ölçüyü yanlış almanıza sebep olabilir o yüzden bir yada bir kaç kuyumcuya gidip ücretsiz ölçü almanız her zaman en doğru yöntemdi ve aklınıza takılan her soruyor WatsApp hattımız dan müşteri temsilcilerimize sorabilirsiniz.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

WhatsApp Sipariş ve Destek Hattı : 0541 430 00 39
https://api.whatsapp.com/send?phone=905414300039 . (Tıklayın)

Gümüşcüm